{{ctrl.notification}}
بهترین مکان های اطراف مشهد برای پیک نیک رفتن

مشهد، پایتخت مذهبی ایران هر ساله زائران زیادی را به خود جذب می کند و در کنار حرم مطهر امام رضا علیه السلام مناطق گردشگری و تفریحی زیادی دارد. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی دارای طبیعت بسیار زیبایی است به گونه ای که شما هر روز که بخواهید می توانید وسایل پیک نیک خود را آماده کنید و یک روز بی نظیر را در کنار خانواده تجربه کنید. نسیم بهشت 724 در این مطلب لیست کاملی از بهترین مکان های اطراف مشهد برای پیک نیک رفتن را در اختیار شما قرار می دهد تا بهترین مکان ها را برای داشتن یک روز لذت بخش انتخاب کنید.

گردشگری در مشهد با نسی مبهشت 724

 1. ییلاق شاندیز

شهر شاندیز یکی از قسمت های خوش آب و هوای مشهد می باشد  که مسافران زیادی را به خود جلب کرده است. شهر شاندیز یک غذای معروف به نام شیشلیک دارد که در سراسر دنیا دارای شهرت جهانی است همچنین سوغاتی این شهر محصولات تهیه شده از  پوست حیوانات می باشد که به صورت کت و کلاه و دستکش عرضه می شود. شاندیز زیبا دارای مراکز دیدنی زیادی می باشد از جمله:

 • مسجد تاریخی شهر شاندیز  قدمت چند ساله دارد و چندین بار در این مدت بازسازی شده است. بیشتر مراسم مذهبی و نماز جمعه در این مکان برگزار می شود.
 • پارک جنگلی شاندیز تقریبا در انتهای شاندیز قرار دارد ورودی این پارک به ازای هر ماشین 5 هزار تومان می باشد. در این پارک امکانات رفاهی مانند رستوران، سرویس بهداشتی، قسمتی برای بازی کودکان نیز وجود دارد.
 • مجموعه توریستی رفاهی تفریحی گلستان شاندیز
 • پدیده شاندیز یک مجموعه تفریحی بزرگ است که دارای قسمت های مختلفی از جمله رستوران ها، کافی شاپ های مختلف، مرکز خرید، خیابان سنگ فرش می باشد که می توانید یک روز بی نظیر را در این مجموعه تجربه کنید.
 • روستاهای توابع شهر شاندیز که جزء منطقه سردسیر هستند شامل روستاهای زشک و ابرده می شود، در روستای زشک یک آبشار بسیار زیبا وجود دارد. جاده این دو روستا بسیار زیبا است دو طرف آن باغ های زیبا و رستوران های معتبر  بر روی کوه واقع شده اند که بر زیبایی آن افزوده است .
 • خیابان زیبای آبشار در اصل خیابان اصلی شاندیز می باشد که انتهای آن به یک میدان منتهی می شود.
 • یکی از مناطق گردشگری در شاندیز رصدخانه رضوی می باشد که در ورودی دهکده شاندیز قرار دارد .
 • پیست اسکی ابرده یکی از مناطق گردشگری شهر شاندیز است که در روستای ابرده واقع شده است.
 1. ییلاق طرقبه

ییلاق طرقبه در دامنه های شمالی رشته کوه های بینالود واقع شده است. این ییلاق دارای دره های بسیار زیبا است که باغ های زیبایی دارد در زیر به سه دره زیبای طرقبه اشاره کرده ایم:

گردشگری د ر مهشد با راهنمای سفر نسیم بهشت 724

 • دره مایان دارای چهار روستای حصار مایان علیا، ازغد، مایان سفلی  است که دارای زمین های کشاورزی است که از آب رودخانه مایان سیر آب می شوند.
 • دره دهبار دارای دو روستای کلاته آهن و دهبار می باشد و دارای رودخانه دهبار است که زمین های کشاورزی این روستاها از این رودخانه سیراب می شوند.
 • دره جاغرق که سه روستای عنبران، طرقدر و جاغرق به همراه شهر طرقبه را شامل می شود. این روستاها با استفاده از رودخانه جاغرق سیراب می شود و همین رودخانه زیبایی خاصی را به این روستاها می دهد.
 • از جاذبه های طرقبه می توان به دهکده آبی ویلاشهر، باغ وحش، مجتمع سوارکاری ارشاد، مجتمع تجاری بعثت، سنگ مولانا علی، چشمه عسل، ارتفاعات کردینه، پیست اتومبیلرانی، پارک سنگی نصوح آباد، سد چالیدره، رودخانه جنگلی طرقبه، مسجد ازغد و رستوران های معروف با غذاهای لذیذ نام برد، همچنین در راه طرقبه مرکزهای خرید زیادی وجود دارد. همچنین در مورد سوغاتی های طرقبه می توان به خشکبار و حصیر بافی و گل و گیاه های زیبا اشاره کرد. شما می تواند یک روز عالی را برای گذراندن در  کنار خانواده در طرقبه تجربه کنید.
 • بند گلستان یکی از جاذبه های طبیعی  است که در جاده طرقبه واقع شده است. زیبایی این بند به دلیل سازه عظیم و آجری آن می باشد که قدمت آن به دوران تیموری برمی گردد این بند تا امروز چندین بار مرمت شده است. اگر می خواهید برای گذارندن یک پیک نیک عالی بندگلستان را انتخاب کنید حتما سعی کنید فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید. در این مکان تفریحی امکاناتی از جمله رستوران ، کافی شاپ، قایقرانی و غیره برای رفاه حال بازدید کنندگان وجود دارد.
 • نغندر یکی از ییلاقات زیبا است که در نزدیکی طرقبه واقع شده و از مناطق سردسیر محسوب می شود. نغندر در دل کوه واقع شده و دارای چشمه های آب روان متعددی است. همچنین باغات زیبا و متعددی است که بر روی کوه واقع شده اند و بیشتر این باغ ها دارای درختان گردو می باشد. نسیم بهشت 724 توصیه می کند برای اینکه یک روز خوب در کنار خانواده داشته باشید به استراحتگاه های که در جاده زیبای نغندر است بروید و لذت ببرید.
 1. روستای زشک

یکی از روستاهای دیدنی شهر شاندیز می باشد فاصله این روستای زیبا تا مشهد حدود 20 کیلومتر می باشد و از ییلاقات مشهد محسوب می شود. در روستای زشک به دلیل چشمه های متعددی که دارد باغات همیشه سبز دارد و گلابی، گیلاس، سیب، زردآلو، آلو قرمز، گردو و هلو از میوه های این باغات می باشد. در این روستای زیبا و دیدنی چایخانه سنتی و رستوران های با کیفیتی وجود دارد. پیشنهاد نسیم بهشت 724 به شما این است که حتما از نان محلی زشک نوش جان کنید. طعم بی نظیر این نان محلی تا مدت ها در یادتان می ماند. بهتر است بدانید اولین تله کابین شمال کشور در زشک راه اندازی شده است.

 1. روستای گلستان

یکی از توابع شهر طرقبه می باشد و حدود 5 کیلومتری مشهد است. این روستای زیبا، منطقه ای کوهستانی است و یک رودخانه همیشه پر آب دارد که باغات این منطقه را سیراب می کند. در این روستای زیبا یک بقعه مبارکه به نام امامزادگان یاسر و ناصر می باشد همچنین بند گلستان زیبا در محدوده ی این روستای زیبا قرار دارد.

 1. روستای ییلاقی خادر

این روستای زیبا در محدوده شهر شاندیز واقع شده است. خادر زیبا در یک دره واقع شده است و مساحتی حدود هزار هکتار دارد. به دلیل موقعیت جغرافیای این روستا بسیاری از داروهای گیاهی از این منطقه برداشت می شود. خادر در فاصله ی بین شاندیز و نغندر می باشد. نسیم بهشت 724 به عنوان ب بهترین مکان در اطراف مشهد برای پیک نیک یک روزه به همراه خانواده گشت و گذار و تفریح در روستای خادر را توصیه می کند. در برنامه خود کوهپیمایی را خواهید داشت که بهتر است به ییلاق زیبای روستا بروید و از دیدن قناتی که به سرچشمه معروف است لذت ببرید.

 1. رودخانه پنج دره

پنج دره یکی از زیبایی های ییلاق طرقبه می باشد این رودخانه زیبا در رشته کوه های بینالود جاری است و از پیچ و خم های دره زیبای ارغوان گذشته و تا باغات پنج دره ادامه دارد و در نهایت به ورودی دیگر که از روستای کلاته آهن می آید می ریزد و در نهایت پیوند این رودها در رودخانه بار جریان می یابد. در امتداد این رودخانه زیبا ویلاهای بسیار زیبایی وجود دارد و بیشتر افراد برای داشتن یک پیک نیک خوب در کنار خانواده به کنار این رود زیبا می رود.

 1. آبشار ارتکند

از ییلاقات زیبا که در نزدیکی مشهد وجود دارد کلات نادر می باشد. این تفرجگاه زیبا دارای آبشاری به نام ارتکند است و هر ساله گردشگران زیادی از جمله گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه زیبا می روند. شما برای اینکه زیبایی های این آبشار را ببینید باید 18 کیلومتر از جاده اصلی طی کنید تا به منطقه تفریحی برسید. دلیل نامگذاری آبشار ارتکند روستایی است که رود در آن جریان دارد سرچشمه این رود از کوه های هزار مسجد می باشد. این منطقه زیبا به دلیل آبشارهای متعددی که از گذشته های دور داشته مورد توجه طبیعت دوستان قرار گرفته است.  پیشنهاد نسیم بهشت به شما این است که به هیچ عنوان نگران فاصله ای که این آبشار زیبا از جاده اصلی دارد نباشید زیرا در این فاصله باغات و مناظر زیبایی وجود دارد که قطعا پیمودن راه را جزئی از تفریحات لذت بخش یک پیک نیک بیادماندنی خواهد کرد.

بهترین مناطق د یدنی اطراف مشه دبا راهنمای سفر نسیم بهشت 724

 1. سد کارده

یکی از بهترین مکان در اطراف مشهد برای پیک نیک خانوادگی سد کارده می باشد این سد بر روی رودخانه کارده واقع شده است. برای رسیدن به این سد باید از خیابان خواجه ربیع عبور کنید تا به این سد زیبا برسید. سد کارده یک چشم انداز فوق العاده زیبایی دارد که رودخانه همیشه پر آب آن به این زیبای بی نظیر می افزاید. این مکان گردشگری دارای امکانات رفاهی مانند سکو، فروشگاه، استراحتگاه های موقتی می باشد .لازم ذکر است این سد می توانند 44 میلیون متر مکعب آب را در خود ذخیره کند.

 1. چشمه گراب

یکی از مناطقی که می توانید برای رفتن به پیک نیک انتخاب کنید چشمه گرداب می باشد. این منطقه زیبا دارای مجموعه هایی از چشمه های آب می باشد که نهایت فاصله این چشمه ها از یکدیگر 500 متر است. تمامی این چشمه ها دارای خواص درمانی می باشند به خصوص برای بیماری های مفصلی و دفع مواد زائد بسیار موثر است.

 1. آبشار آب گرم

این آبشار تنها آبشار کشور است که دارای آب گرم می باشد، آبشار آب گرم در 75 کیلومتری مشهد و در نزدیکی شهر کلات نادر می باشد و در کوهپایه های هزار مسجد واقع شده است. جاده روستای آب گرم آسفالت می باشد ولی برای رسیدن به آبشار آب گرم باید یک مسیر خاکی را طی کنید در این مسیر یک بند سیمانی می باشد و برای رسیدن به مقصد اصلی که آبشار آبگرم است باید یک مسیر کوهستانی را طی کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید یک روز عالی در بهترین مکان در اطراف مشهد برای پیک نیک در کنار جمع صمیمانه خود داشته باشید فصل بهار را انتخاب کنید.

 1. بند طرق

این بند حدود 25 کیلومتر از مشهد فاصله دارد و سمت جنوب شرقی این شهر واقع شده است، بند طرق دارای قدمت طولانی است که بر روی یک رودخانه همیشه پر آب احداث شده است. اطراف این بند یک طبیعت بسیار زیبا و سرسبز وجود دارد به همین دلیل بیشتر ساکنین مشهد و یا گردشگران برای گذراندن یک روز خوب این منطقه را انتخاب می کنند که از آب و هوای دلنشین آن لذت ببرند.

 1. ده سرخ

ده سرخ یک روستای تاریخی است که دارای یک چشمه می باشد و در بسیاری از منابع تاریخی آمده است که امام رضا در زمان عبور از مرو به مدینه از این روستای قدیمی عبور کرده است. بسیاری از مردم این شهر معتقدند که قبل از ورود حضرت، این روستا با خشکسالی روبرو بود و به دلیل دعای ایشان این چشمه روان شده و از آن به بعد هیچ گاه خشک نشده است و همیشه آب گوارا در آن جاری بوده است.

 1. دره آل

این دره زیبا در جاده کلات قرار گرفته و به عنوان بهترین مکان در اطراف مشهد برای پیک نیک و گذراندن یک روز عالی در کنار دوستان و خانواده گزینه بسیار خوبی می باشد. در این منطقه یک دره زیبا دیگر به نام انجیر دارد که دارای عرض بسیار کم و صخره هایی است که با درختان انجیر پوشیده شده است. یکی از مناظر زیبای این دره چشمه ای است که در این دره جریان دارد.

 1. دره ارغوان

دره ارغوان در جنگل ارغوان طرقبه واقع شده و یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در نزدیکی مشهد می باشد. این دره زیبا حد فاصله روستای طرقدر و کلاته آهن می باشد. در انتهای دره ارغوان چندین چشمه جوشان وجود دارد که به زیبایی این دره افزوده است. بیشتر صنایع دستی طرقبه را اهالی طرقبه از همین شاخه های منعطف ارغوان ها درست می کنند و به ارغوان بافی یا سبد بافی مشهور می باشد. بهتر است بدانید این دره زیبا در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد اما زمان رویش ارغوان ها در فصل بهار و اردیبهشت ماه است که زیبایی آن را دو چندان می کند.

گردشگری در مشهد با نسیم بهشت 724

 1. اخلمد

منطقه کوهستانی اخلمد در نزدیکی چناران واقع شده و دارای یکی مسیر هموار است. این منطقه زیبا دارای چندین آبشار و دره  می باشد. پیشنهاد نسیم بهشت 724 به شما این است که اگر می خواهید بهترین مکان در اطراف مشهد برای پیک نیک را بهتر بشناسید حتما به این منطقه زیبا بروید و از دیدن آن نهایت لذت را ببرید.

نسیم بهشت 724 توصیه می کند همواره برای اینکه بتوانید بهترین مکان های اطراف مشهد برای پیک نیک را انتخاب کنید و برای رقم زدن یک روز خوب در جمع خانواده و دوستان داشته باشید باید قبل از حرکت، مکان مورد نظر شناسایی و متناسب با سلیقه همه بهترین را انتخاب کنید. اگر می خواهید یک روز خوب را در اطراف مشهد بگذارنید می توانید یکی از  بهترین مکان های اطراف مشهد برای پیک نیک رفتن  که شامل ییلاق شاندیز، ییلاق طرقبه، ییلاق عنبران، نغندر، زشک، گلستان، خادر، آبشار ارتکند، آبگرم، چشمه گراب، ده سرخ، دره آل، دره ارغوان و اخلمد انتخاب کنید تا تجربه یک روز شگفت انگیز و بیادماندنی را در زندگی خود ثبت کنید.

 

date_range شنبه 04 آبان 1398 remove_red_eye 9173 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09392243487
05132243480
پرواز خارجی
09392243487
05132243480
قطار
09392243488
05132243480
اتوبوس
09392243488
05132243480
هتل داخلی
09392243483
05132243480
تور داخلی
09392243488
05132243480
ویزا
05132243480
ثبت نظر
chat 0