{{ctrl.notification}}
کارهایی که می توان در پرواز های توقف دار انجام داد

همیشه پروازها به صورت یک مسیره انجام نمی شود و گاهی پروازها داری توقف هستند و دلیل آن ممکن است کم شدن قیمت بلیط پرواز و یا نبود پرواز مستقیم در مسیر انتخابی باشد. بیشتر افرادی که اینگونه سفرها را پیش رو دارند معمولا قبل از سفر دچار استرس می شوند که نکند از پرواز جا به مانند یا پرواز را بنا به دلایل مختلف از دست بدهند. با توجه به تجربه ای که نسیم بهشت 724 در این سال های فعالیتش دارد به کارهایی که می توان در پرواز های توقف دار انجام داد را پیشنهاد می دهد تا از این طریق بتوانید با مدیریت زمان بر استرس خود غالب شوید و برنامه های مفیدی را در این زمان انجام دهید . با نسیم بهشت 724 همراه باشید تا کارهایی که می توان در پرواز های توقف دار انجام داد را بدانید.

خرید بلیط هواپیمای توقف دار در نسیم بهشت 724

 نکات مهم در خصوص پروازهای توقف دار

 1. تمامی ایرلاین ها باید حداقل زمانی که توقف در فرودگاه میانه انجام می شود را به مسافرین اعلام کند. گاهی بدست آوردن این اطلاعات کمی سخت است اما در نسیم بهشت 724 در زمانی که بلیط هواپیما را رزرو می کند اگر پروازی توقف دار باشد در کنار قیمت اطلاعاتی در خصوص زمان پرواز  و فرودگاه مورد نظر در اختیار مسافر قرار می گیرد. همچنین مدت زمان توقف را به صورت تخمینی در کنار این اطلاعات درج می کنند. بهتر است بدانید معمولا این زمان بین سی تا شصت دقیقه طول می کشد و اگر پرواز بین المللی باشد این زمان تا دو ساعت ممکن است طول بکشد.
 2. سعی کنید در این پروازها صبور باشید زیرا در بعضی از مواقع زمان بعدی پرواز نیم ساعت بعد از فرود پرواز اولی است و مسافر باید در این زمان از هواپیما پیاده شود و خود را به گیت پرواز برساند. همین امر باعث ایجاد استرس در مسافر می شود. در این مواقع تنها کاری که باید انجام داد این است که استرس را کنار بگذارید و سعی کنید مدیریت خوبی بر روی زمان داشته باشد و بهتر است اولویت کارها را برای رسیدن به پرواز دوم انجام دهد و استراحت، نوشیدن یک چای گرم و یا خوردن غذای سبک را در اولویت بعدی و در صورت وجود وقت اضافی انجام دهد.
 3. بهتر است اگر فردی هستید که ناتوانی جسمی دارید و کودک یا فرد کهنسال همراه شما است و باید از پروازهای توقف دار استفاده کنید پروازی را انتخاب کنید که زمان توقف بیشتری دارد زیرا شما هر چقدر سریع عمل کنید باز هم انجام تمامی کارها در زمان کوتاه مانند نیم ساعت برای شما میسر نیست.
 4. در پروازهای دو مسیره یک بلیط صادر می شود. حتی در بعضی از مواقع که پروازها از طریق دو ایرلاین متفاوت انجام می شود باز هم باید یک بلیط هواپیما صادر شود. بهتر است پروازی را انتخاب کنید هر دو مسیر را یک ایرلاین انجام دهد. در زمان اقدام به خرید بلیط هواپیما به این موضوع توجه کنید زیرا در این مواقع ایرلاین می تواند بر روی پرواز های خود مدیریتی بهتر داشته باشد.
 5. اگر  پروازها در مسیر مورد نظر  به صورت پروازهای اتصالی است حتما سعی کنید که از پروازهای توقف دار استفاده کنید که علاوه بر صرفه جویی مدیریت خوبی بر زمان و هزینه داشته باشید. به عنوان مثال اگر فرد به صورت جداگانه بلیط تهیه کند و از پرواز اول جا بماند  یا پروازش با تاخیر همراه باشد قطعا پرواز دوم را از دست می دهد و این باعث می شود دو برابر ضرر کند.
 6. همیشه سعی کنید پروازهای آخر وقت را خریداری نکنید و دلیل آن کاملا واضح است  زیرا اگر پرواز با مشکل همراه شد پرواز شما به روز بعد موکول نشود.
 7. در بیشتر مواقع پروازهای توقف دار در مسیرها طولانی انجام می شود به همین دلیل باید مسافرین به میزان وزن چمدان ها توجه کنند. اینکه توقع داشته باشیم چمدان را حذف کنیم امری غیر واقع بینانه است. برای اینکه روی این نکته تمرکز داشته باشید باید چمدان را هوشمندانه و به صورت یک چمدان سبک با بارهای لازم و ضروری انتخاب کنید.
 8. در زمان خرید بلیط هواپیما در پروازهای اتصالی از نسیم بهشت 724 صندلی نزدیک درب خروجی را در پرواز اول انتخاب نمایید تا بتوانید در زمان خروج از اولین نفراتی باشید که از هواپیما خارج می شوید.
 9. توجه به این نکات ریز می تواند به شما کمک کند که زمان را بهتر مدیریت کنید، به خصوص اگر پرواز اول با هواپیمای بزرگ انجام شود و فاصله بین دو پروازها کم باشد.

کارهای مهم در زمان توقف پرواز از نسیم بهشت 724

دلایل توقف بین دو پرواز در فرودگاه

امروزه بیشتر سفرها از طریق هواپیما انجام می شود به همین دلیل تعدد سفرهای هوایی در مسیرهای مختلف زیاد شده است اما همچنان به دلیل بعضی از مسائل امکان پروازها به صورت یکسره در بعضی از مسیرها وجود ندارد و در این مسیرها از پروازهای توقف دار استفاده می شود. مشاهده مسافرانی که در حال قدم زدن، کتاب خواندن، خوابیدن و یا کارهایی از این دست هستند در فرودگاه های ترانزیتی کاملا طبیعی است. در زیر  به دو دلیل که این مسافران ممن است در  فرودگاه توقف داشته باشند اشاره کرده ایم:

 1. تاخیر در پرواز: معمولا تاخیر در پروازها حداکثر نیم ساعت است که از طرف سازمان iata طبیعی است و اگر زمان تاخیر بیش از این باشد شرکت هواپیمایی موظف است که به مسافران پاسخگو باشد و رضایت آنها را جلب نماید. در این خصوص تمامی ایرلاین ها موظف هستند که در فرودگاه های مبدا و مقصد ایستگاه داشته باشند و یک کارگزار به مدیریت فرودگاه معرفی نمایند. وظیفه این فرد این است که هماهنگی های لازم برای ایجاد نظم را برای مسافران انجام دهند. اگر پرواز به هر دلیلی تاخیر داشته باشد کارگزار باید محل استراحت، تامین یک وعده غذایی، تهیه بلیط از یک ایرلاین دیگر و حتی انتقال مسافر به هتل را مهیا کند. پس اگر پرواز شما با تاخیر بیش از نیم ساعت همراه بود به رئیس ایستگاه  مراجعه کنید و پیگیر حق خود باشید.
 2. پرواز توقف دار: بعضی از مسافران به دلیل پروازهای توقف دار مجبور هستند در فرودگاه منتظر بمانند این افراد باید از بعضی از نکات در مورد این سفرها مطلع باشند تا مشکلی برای آنها رخ ندهد. زمان تعویض پرواز با توجه به بعد مسافت متفاوت است. حال اگر در زمان خرید بلیط هواپیما از یک ایرلاین خرید کرده باشید امکان استفاده از امتیازات زیاد است. اما در هر صورت زمانی که شما پروازی توقف دار را انتخاب می کنید از زمانی که چمدان خود را به بخش بار تحویل می دهید تا زمانیکه به مقصد نهایی برسید دسترسی به آنها ندارید پس سعی کنید وسایل ضروری مانند دارو و یا هر وسیله دیگر در کیف دستی خود قرار دهید تا در طول سفر همراه تان باشد. دقت داشته باشید در این پروازها ایرلاین اول موظف است که شما را به پرواز بعدی برساند و در صورت بروز هر مشکل باید هماهنگی های لازم بین پروازها را انجام دهد، به همین دلیل در زمان خرید بلیط هواپیما توصیه می شود که پروازهای دو مسیره را با هم خریداری کنید. البته این قانون ذکر شده در خصوص پروازهای توقف دار که از یک ایرلاین نیستند صادق نیست.

خرید اینترنتی بلیط هواپیمای دو مسیره از نسیم بهشت 724

استفاده بهینه از زمان در پرواز های توقف دار

اگر زمان بین دو پرواز توقف دار حدود سه ساعت است نمی توانید برنامه خاصی داشته باشید و تنها می توانید در این زمان کارهای پرواز را انجام دهید و کتاب بخوانید و یا از فروشگاه های داخل فرودگاه دیدن کنید. در زیر چند پیشنهاد برای پر کردن وقت در این زمان اشاره کرده ایم:

 • یکی از آسانترین و جالب ترین کاری که می توانید انجام دهید تماشای مسافرین ملیت ها و قومیت های مختلف است زیرا افرادی که در فرودگاه  هستند همیشه یک جریان دائمی و جذاب را به همراه خود دارند. همانطور که نشسته اید خود را در قالب یک کارآگاه تصور کنید که تمامی حرکات مسافران را زیر نظر دارد با این روش از طریق برخورد و نوع لباس افراد در مورد آنها حدس بزنید که از کجا آمده اند. در این بین می توانید صحنه های زیبای عاشقانه را ننیز ببینید و یا افرادی که از عزیزان خود خداحافظی می کنند البته برای مشاهده این صحنه ها دستمال خود را آماده کنید زیرا ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرید.
 • اگر در یک فرودگاه با طبیعت فوق العاده هستید می توانید به محوطه آن بروید و از دیدن مناظر لذت ببرید. بیشتر فرودگاه های جنوب شرقی آسیا  دارای باغ های زیبا هستند که از بین آنها فرودگاه کوالامپور از زیباترین فرودگاه های جهان است که در دل خود نمونه ای از جنگل های استوایی را دارد. فرودگاه زیبا دیگری که در این منطقه وجود دارد فرودگاه چانگی سنگاپور است که شامل تعداد زیادی باغ که شامل باغ ارکیده، چشمه آب نمای داخل آن، باغ پروانه ها،  باغ گیاهان استوایی، آبشار، باغ گیاهان گوشت خوار و غار مصنوعی می باشد.
 • اگر فاصله زمانی بین پروازها زیاد است سعی کنید یک برنامه سفر یک روزه برای خود بچینید البته بعضی از کشورها برای خروج مسافر از فرودگاه باید ویزای آن کشور تهیه شود. در بعضی از فرودگاه ها مانند فرودگاه چانگی برای مسافرانی که بیش از 5 ساعت در این فرودگاه توقف دارند یک تور رایگان دو ساعته می چینند.
 • بیشتر فرودگاه های بین المللی دارای اتاق های استراحت به نام اتاق های سکوت هستند و در صورت نبود این اتاق می توانید به مکان هایی که برای نیایش وجود دارد مانند نمازخانه و یا کلیساهای کوچک مراجعه کنید.
 • در داخل بیشتر فرودگاه های بین المللی مکانهایی برای تفریح مسافران وجود دارد. این مکان ها شامل محوطه های بازی برای کودکان، صنایع دستی، کارگاه های هنری، اتاق هایی برای نمایش فیلم، بخش هایی برای تفریحات و بازی، مکان هایی برای بازی های کامپیوتری، گوش دادن به موسیقی و همچنین استفاده از وای فای  نیز وجود دارد.
 • بیشتر مسافران ترجیح می دهند فاصله زمانی که بین دو پرواز است را بر روی صندلی های انتظار بنشینند و لحظاتی کسل بار را تحمل کنند این در حالی است که می توانند با پرداخت هزینه کمی از سالن های استراحت  فرودگاه بهره مند شوند و از امکاناتی مانند حمام، وای فای رایگان، صندلی های راحت و جادار، اسنک و نوشیدنی های سرد و گرمی که وجود دارد استفاده کنید.
 • در زمانی که در فرودگاه هستید به تابلوی بزرگ که در وسط فرودگاه است توجه کنید این تابلوها شامل اطلاعات پروازهای مختلف است و زمان دقیق پرواز، تاخیر احتمالی، کنسل شدن پرواز و باز شدن گیت های پروازی  را نشان می دهد. با بررسی منظم این تابلو می توانید در جریان اطلاعات پرواز خود باشید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیمای دو مسیره در نسیم بهشت 724

کارهایی که نباید در زمان پرواز انجام داد

 • ابعاد چمدان را به صورت دقیق اندازه بگیرید تا در اندازه استاندارد میزان بار مجاز هر ایرلاین باشد.
 • در چمدانی که به بخش بار تحویل می دهید مایعات و یا موادی که ممکن است بر اثر فشار چمدان را کثیف کنند قرار ندهید.
 • وسایل شخصی و گرانبها را در چمدانی که به بخش بار تحویل می دهید قرار ندهید.
 • به جای اینکه به صورت مداوم از کارکنان فرودگاه در مورد پرواز سوال کنید از تابلوی اطلاعات پرواز که در وسط سالن قرار دارد استفاده کنید.
 • اگر نمی خواهید پرواز سختی داشته باشید از پرواز ها با کلاس پروازی فرست کلاس و بیزینس کلاس را انتخاب کنید.

پروازهای توقف دار در نسیم بهشت 724

پروازهای توقف دار معمولا به سه دلیل که عبارتند از بعد مسافتی زیاد، نبود پروازهای یکسره، ارزان شدن هزینه های پرواز انجام می شود. نسیم بهشت 724 برای افرادی که به دلایل ذکر شده نیاز به پروازهای توقف دار هستند این پرواز ها را در لیست خرید بلیط هواپیمای خود قرار داد است.

نسیم بهشت 724 برای رفاه حال مسافرین امکانات مختلفی را در سایت فراهم کرده است که شامل اطلاعاتی در "درباره ما"، اخبار سایت، تماس با ما، طراحی سایت به زبان فارسی- عربی- انگلیسی، ارائه تورهای داخلی و خارجی، تورهای لحظه آخری، رزرو بلیط های هواپیمای داخلی و خارجی، رزرو بلیط قطار و هواپیما در مسیرهای مختلف، اطلاعاتی در مورد پیگیری پرداخت، اطلاعات در مورد قوانین پرداخت و استرداد بلیط و اطلاعات مفید دیگری در خصوص پرواز و سفر را در اختیار مخاطبین خود قرار میدهد.  

date_range چهارشنبه 04 دی 1398 remove_red_eye 12603 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09392243487
05132243480
پرواز خارجی
09392243487
05132243480
قطار
09392243488
05132243480
اتوبوس
09392243488
05132243480
هتل داخلی
09392243483
05132243480
تور داخلی
09392243488
05132243480
ویزا
05132243480
ثبت نظر
chat 0